Zaznacz stronę

Właśnie ukazała się długo wyczekiwana książka Agaty Baj o myśleniu wizualnym. Założycielka świetnej grupy na facebooku pod nazwą Myślografia, zebrała wiele swoich doświadczeń i przemyśleń w jednym miejscu. Nie jest to typowy poradnik w stylu Jak zacząć rysować w weekend. Autorka pokazuje jak sama doszła do stworzenia metody Myślografii. I pokazuje, że każdy może spróbować oraz, że z dużą dozą prawdopodobieństwa odniesie sukces. Ponieważ w myśleniu wizualnym nie chodzi piękne artystyczne, rysunki. Obraz ma za zadanie pomóc w zapamiętaniu informacji czy nauce nowych rzeczy.
Stosując metodę czterech prostych kroków każdy może zacząć wykorzystywać myślenie wizualne w swojej pracy i życiu prywatnym.
Jak sama autorka pisze ta książka jest jak cebula albo Shrek. Jest wielowarstwowa i każdy może w niej znaleźć coś interesującego dla siebie. A ci którzy preferują wiedzę z Internetu znajdą w niej bardzo wiele odnośników do informacji w sieci (wystąpień TEDx, webinarów, stron www).

Jeśli chcecie zapoznać się z ta pozycją możecie ja kupić klikając na link : MYŚLOGRAFIA

O książce już było to teraz wspomniana w tytule odrobina prywaty ;).
Czytając książkę natknęłam się na swoje imię i nazwisko. Miło jest znaleźć siebie w czyjejś książce.

Myślografia - Agata Baj

Ja również piszę o myśleniu wizualnym, ale jeszcze nie zebrałam tego w formie książki. Moje artykuły możecie znaleźć w czasopiśmie dla nauczycieli „Matematyka”
Mapy myśli jako element wykorzystywany w podsumowaniu działu.
Wizualne karty pracy
Notatki metodą Cornella
Rysunek na lekcjach matematyki.
Planowanie z bullet journalem
Może kiedyś powstanie z tego książka 😉 . A na razie zapraszam do lektury i ćwiczeń z książką Agaty Baj. Może to być początek drogi na ścieżce myślenia wizualnego, albo przyjemny spacer znaną już ścieżką.